Kozmetik-Ağda (Sir Ağda)

industry

Kişisel bakım ürünü olan Sir Ağdanın en önemli başlıca bileşeni çam ağaçlarından elde edilen (Gum Rosin) doğal Reçinedir.

Doğal Reçine (Kolofon Reçine) ile birlikte kullanılan Reçine Esteri (Gliserol Ester Reçineler) ağda üretiminde en önemli bileşenlerdir.

Kolofon Reçine ve Reçine Esteri (Gum Rosin Esterler) ağdanın yapışma mukavemetini arttırırken , termal kararlılık ve oksidasyon direncini destekler. Kolofon Reçine (Gum Rosin), doğal bir yapıya sahip olduğu için kozmetik ürünlerinin içinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Ağda üretiminde Kolofon Reçine (Gum Rosin) ile birlikte kullanılan Gliserol ester reçineler, ağdanın yapışma gücünü artırır, ağdanın esnekliğini ve dayanıklılığını artırır, ağdanın cilt üzerinde kolayca uygulanabilmesini ve kırılma veya parçalanma gibi sorunların önlenmesini sağlar.

Gliserol ester reçineler, ağdanın daha pürüzsüz ve kremamsı bir kıvamda olmasını sağlar. Bu, ağdanın daha kolay yayılmasını ve uygulanmasını sağlar.

Gliserol ester reçineler, ağda üretiminde kullanıldığında cildi nemlendirmeye yardımcı olur,ağdanın cilt üzerinde kurutucu etkilerini azaltır ve cildin nem dengesini korumasına yardımcı olur.

Ağdanın kalitesini belirleyen en önemli etken, doğru yapışkanlık oranına sahip olmasıdır.

Ağda üretiminde kullanılan Kolofon Reçine (Gum Rosin) ve Gliserol Ester Reçinenin kalitesi ve uygunluğu, ağdanın performansını ve kalitesini doğrudan etkiler .

Ağdanın kalitesini belirleyen en önemli etken, doğru yapışkanlık oranına sahip olmasıdır. 

Sektörde en çok kullanılan ürünlerimiz aşağıda ki gibidir:

COLOFONIUM GUM ROSIN WW/X (COL 1440)

COLOFONIUM GUM ROSIN WW/X (COL 240)

RESIDHERE FD 80

RESIDIS POLYMER

RESIDIS POLYMER 35

RESIDHERE EG 85 F

RESIDHERE ES 85 SD

RESIDHERE ES 90 SD

RESIDHERE ES 100 S

RESIDHERE ES 101 H

Kozmetik-Ağda (Sir Ağda) ile ilişkili Ürünler