img

Genel bakış…
2009 yılında İstanbul’da kurulan GCC PROTEK, seramik, boya, mürekkep, kauçuk, kâğıt, gıda, tarım, kozmetik, yapıştırıcı, inşaat ve daha birçok sanayiye yüksek kalitede endüstriyel hammaddeler temin etmektedir. 
Türkiye, Orta Doğu, Doğu Avrupa, Güney Amerika ve Kuzey Afrika ülkelerinin hammadde ihtiyaçlarını etkin tedarik zinciri yönetimi, nakliye ve lojistik ağı ile karşılayarak müşterilerinin küresel endüstri dinamiklerine uyum sağlamasına katkıda bulunmaktadır. 
Firmanın hedefi, sorumluluk bilinci ile sanayilerin ihtiyacı olan hammaddeleri en iyi kalitede, en uygun fiyat ve şartlarda, zamanında ve eksiksiz teslim etmektir.
GCC PROTEK, Doğal Reçine (Gum Rosin) ve Esterleri (Rosin Esters) alanında dünyanın en büyük üreticisi olan ve Brezilya’da 8, İspanya’da 2 üretim tesisi ile faaliyet gösteren RB Group’un Türkiye-Orta Doğu-Doğu Avrupa ve Rusya bölgelerinin tek yetkili temsilcisi olarak çalışmakta ve bu ülkelere Gum Rosin-Kolofon Reçine, Rosin Ester, Gum Terebentin ve diğer türev ürünlerini temin etmektedir. 
Etkin üretimin önemine inanan GCC PROTEK, tam destek ve tavsiye ile müşterilerinin bilinçli seçimler yapmalarını sağlamakta, kazan-kazan ve müşteri odaklı politikaları ile ticari faaliyetlerini yürüterek beklentilerin ötesinde bir performansla iş ortaklarının karşısına çıkmaktadır.
Çevreye duyarlı ve sosyal sorumluluk bilinci yüksek olan GCC PROTEK, esnek ve dinamik yapısı ile müşteri ve tedarikçileri için her zaman en iyi çözümler üretmeye devam edecektir.

Değerlerimiz, misyon ve vizyonumuz…
Her biri kendi sektöründe 20 yılı aşkın tecrübe sahibi olan ortakları, genç-dinamik-eğitimli çalışanları, ulusal ve uluslararası iş birliği içinde bulunduğu saygıdeğer müşterileri ve tedarikçileri, sektör tecrübesi ve markası GCC PROTEK’in en büyük sermayesi ve en değerli varlıklarıdır. Bununla birlikte; Sürdürülebilirlik, Yenilikçi ve Kalite Odaklı Bakış Açısı, Saygı, Dürüstlük ve Güven şirketimizin değerleri arasındadır. 
Şirket’in yönetim ve satış deneyimi kimya, pazarlama, finans, lojistik, uluslararası ticaret ve hukuk alanlarındadır.  
Müşterilerinin gereksinimlerini karşılamak için “kalite ve hizmette en iyisi olmayı”, rekabetçi fiyatlarıyla uluslararası standartlara uygun en yüksek kalitede ürünleri zamanında teslim etmeyi ve temin etmiş olduğu hammadde gruplarında ilk akla gelen ve en güvenilir iş ortağı olmak ve her yıl ilgili pazarlarda sektör lideri olmayı misyon edinmiştir. 
Müşterileri için tedarikçi olmanın yanı sıra bir danışman olarak hareket edip her zaman en iyisini sunmaya çalışan GCC PROTEK’in vizyonu, zamanında ve en uygun şartlarda tedarik edilen kaliteli ürünler ile kesin olarak müşteri memnuniyeti yaratmaktır.

Stratejik ağ...
Bugün dünya genelinde 15’ten fazla ülke ile aktif olarak ticaret yapan GCC PROTEK; İstanbul-Türkiye merkezlidir. Ayrıca İspanya-Castellon bölgesinde stratejik olarak konumlandırılmış bir ofisi ve ihtiyaçların zamanında temini için çeşitli bölgelerde depolama alanları bulunmaktadır.