GIDA ESTERLERİ

GIDA ESTERLERİ

FOOD GRADE GLYCEROL ESTERS (RB SOCER / BRAZIL)
PRODUCT DESCRIPTION SOFTENING POINT °C (Ring&Ball) ACID NUMBER GARDNER COLOUR FOOD CONTACT MAIN USES
RESIDHERE EG 85 F Gum Rosin modified with glycerol 82-88 3-9 5-6 Adhesives, Chewing Gum
RESIDHERE EG 104 F Gum Rosin modified with glycerol 90-105 3-9 5-6 Adhesives, Chewing Gum
HYDRODHERE EG 90 F Hydrogenated gum rosin modified with glycerol 79 min 3-10 6-7 Adhesives, Chewing Gum
 

Food Stuff Esterler (Gıda Esterleri veya Gıda Bileşik esterleri) ve Food Grade Esterler (gıda sınıfı ester veya gıda dereceli ester) yiyecek-içecek endüstrisinde kullanılan önemli Gliserol Ester Reçinelerdir.

Food Grade Esterler (Gıda Sınıfı Esterler), gıda ürünlerinde kullanılan tatlandırıcılar, aromalar, emülgatörler, stabilizatörler ve diğer bileşenlerin üretiminde kullanılan gıda güvenliği standartlarına ve doğrudan insan tüketimi için uygun şekilde üretilmiş Reçine Esterleridir. Food Stuff Esterler, yiyecek ve içeceklerin lezzet, koku ve aroma gibi özelliklerini iyileştirmek için gıda endüstrisinde gıdaların tadını, aromasını ve kokusunu zenginleştirmek için kullanılan Reçine esterleridir. Örneğin, meyve aromaları, kokulu yağlar ve aromatik tatlar, Food Stuff Esterlerin bir örneğidir.

Hidrojene kolofon reçine esterleri en yaygın kullanılan modifiye kolofon reçine esterleridir(hidrojen gliserol ester).Kolofon Reçine asit moleküllerinin karboksilik grubu metanol, etilen glikol, gliserol gibi farklı alkollerle esterleştirilmesi ile elde edilir.

Gliserol ve rosin veya HR karboksilik asit grubu arasında rosin ve HR'nin değerini ve stabilitesini artırabilen basit ve önemli bir reaksiyon meydana gelir. Rosin esterleri, baskı mürekkeplerinde, lehim akışlarında, kaplamalarda ve çeşitli yapıştırıcı türleri için yapışkanlaştırıcı olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

Gıdalarda kullanıma uygun gliserol esterler, rafine doğal reçinenin (Gum Rosin) gliserin ile esterleştirilmesi ile elde edilir.Gıdai kullanıma uygundur,kararlıdır , kokusu giderilmiştir ve acı tadı yoktur.Şeffaf(açık sarı) cam katı formdadır.

Hidrokarbonlarda, esterlerde, eterlerde, ketonlarda ve aromatik çözücülerde iyi çözünür.Suda çözünmez.

Sakız mayası , sakız aroması ,içecek ve aroma ürünlerinde emülsiyon stabilizatörü olarak kullanılır.

ÜRÜNLER;

RESIESTER 90

RESIESTER GUM A

RESIESTER NA

 RESIESTER GUM DA

RESIDHERE EG 85 F

RESIDHERE EG 104 F

HYDRODHERE EG 90 F

GIDA ESTERLERİ ile ilgili sıkça sorulan sorular

Gıda esterleri, Gıdai kullanıma uygundur,kararlıdır , kokusu giderilmiştir ve acı tadı yoktur.Şeffaf(açık sarı) cam katı formdadır.

Gıda esterleri yiyecek ve içeceklerin lezzet, koku ve aroma gibi özelliklerini iyileştirmek için gıda endüstrisinde gıdaların tadını, aromasını ve kokusunu zenginleştirmek için kullanılan Reçine esterleridir.

Gıda esterleri , Şeffaf(açık sarı) cam katı formdadır.

GIDA ESTERLERİ ile ilişkili Blog'lar