industry

Kitap ciltleme sürecinde kitapların sayfalarını bir arada tutmak, sırtını güçlendirmek ve dayanıklılığını artırmak için kullanılan yapıştırıcıların üretiminde Kolofon Reçine (Gum Rosin ) ve Gliserol Ester Reçineler (Reçine Esterleri) kullanılır.

 

Reçine seçimi, kitap bağlama işlemi için önemlidir ve bağlı olduğu faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bunlar arasında kitabın türü, sayfa sayısı, beklenen dayanıklılık, maliyet ve diğer özellikler bulunabilir.

Kolofon reçine (Gum Rosin), yapıştırıcılara yapışma özelliği ve dayanıklılık sağlar. Ayrıca viskoziteyi ayarlamak ve yapıştırıcıların tutunma gücünü artırmak için kullanılabilir. Kitap ciltleme yapıştırıcılarında kolofon reçinesi, yapıştırıcının yapısına ve performansına önemli katkı sağlar.

Bu esterler, reçinelerle uyumlu bir şekilde etkileşime girerek yapıştırıcıların performansını artırır.

Gliserol Ester Reçineler de yapıştırıcıların viskozitesini, yapışkanlığını ve işlenebilirliğini iyileştiren ve dayanıklılığını artıran bileşenler olarak kullanılılır. Gliserol esterleri, yapıştırıcılara daha iyi esneklik, yapışma gücü ve yapışma süresi sağlayabilir.

 

Gliserol esterleri, yapıştırıcıların viskozitesini, yapışkanlığını ve işlenebilirliğini iyileştiren ve dayanıklılığını artıran bileşenler olarak kullanılabilir.

Kolofon Reçine (Gum Rosin ) ve Gliserol Ester Reçineler (Reçine Esterleri) reçinelerle uyumlu bir şekilde etkileşime girerek yapıştırıcıların performansını artırır. Gliserol esterleri, yapıştırıcılara daha iyi esneklik, yapışma gücü ve yapışma süresi sağlar.

Kitap ciltleme de kullanılan yapıştırıcı üretiminde en çok tercih edilen ürünlerimiz aşağıdadır:

Gum Rosinler (Kolofon Reçineler);

GUM ROSIN WW/X COL 1440

GUM ROSIN WW/X COL 240

Gliserol Ester Reçineler (Reçine Esterleri);

RESIDHERE EG 85 F

RESIDHERE ES 90 SD

RESIDHERE ES 90 S

RESIDHERE ES 100 S

RESIDHERE ES 101 S

RESIDHERE ES 104 F